Naujienos

„SIEKIS GYVENTI PRASMINGAI“

2020 06 26

Birželio 26 d. VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės patalpose atidaryta fotografijų paroda „Siekis gyventi prasmingai“. Tai jau trečioji fotografijų paroda per laikotarpį nuo 2019 m. birželio iki 2020 m. birželio, eksponuojama Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir Likėnų reabilitacijos ligoninėje. Pirmųjų dviejų parodų temos – „Panevėžio ligoninės istorijos akimirkos “ ir „Likėnų ligoninės istorijos akimirkos“, kuriose buvo eksponuojamos archyvinės nuotraukos, liudijančios šių gydymo įstaigų istorijos raidą. Ši paroda yra skiriama kovos su koronavirusine COVID – 19 pandemija ir karantininio laikotarpio momentams atspindėti.

2020 m. yra išskirtiniai – Panevėžio krašto medicinai sukanka 180 metų. Šiai sukakčiai paminėti, Respublikinė Panevėžio ligoninė yra numačiusi visą eilę renginių, kurie atspindės įvairius Panevėžio krašto medicinos raidos etapus ir jos išskirtinumą. Visos trys fotografijų parodos – viena iš šio renginių ciklo, skirto jubiliejinei Panevėžio krašto medicinos sukakčiai paminėti, krypčių.

Paruošėme šias fotografijas tam, kad nors maža dalimi galėtume pademonstruoti Jums, kaip sunkiai ir dramatiškai medikai kovojo prieš koronavirusinę infekciją COVID – 19. Džiaugsmas, liūdesys, nerimas, nostalgija... Kiekvienas šioje parodoje demonstruojamas kadras turi savyje užkoduotą emociją, o už šių fotografijų sukūrimo slypi unikalios istorijos. Šiandien mes turime galimybę šias istorijas papasakoti visiems ir parodyti, kokiomis emocijomis yra nutapytas mūsų pasaulis. Pandemijos laikotarpis paskatino fotografus ieškoti savito žvilgsnio į šiuos reikšmingus įvykius, gyvenimą, darbą mums neįprastomis karantino sąlygomis ir labai atsakingai rengti sąžiningą vaizdinę informaciją visuomenei.

Bet kurią fotografiją reiktų vertinti ne tik tuo metu, kai ji yra aktuali, bet ir iš laiko perspektyvos. Žiūrint į fotonuotraukose užfiksuotus svarbiausius to laiko įvykius, žmonių veidus, juntant jų nuotaikas, emocijas, jose galime rasti įamžintą mūsų visų mąstymo ir matymo kaitą, politinę, kultūrinę ir ekonominę šalies raidą. Ir visiems tampa nedviprasmiškai aišku – tokiu būdu mes prisidedame prie autentiškos Lietuvos istorijos įamžinimo.

Naujoje kovoje dėl žmonių sveikatos ir gyvybių, gydymo įstaigų darbuotojams tenka bene daugiausiai iššūkių, pasiaukojimo, rizikos. Visi stengėmės dalyvauti šioje bekompromisėje kovoje su koronavirusine infekcija ir, pagal savo išgales, padėti medikams: saugojome save ir aplinkinius, laikėmės karantino laikotarpio reikalavimų, padėjome moraliai ir materialiai, buvome kantrūs ir geranoriški. Kiekvieną dieną matėme savo artimuosius, aplinkinius žmones, supratome jų rūpesčius ir baimes, jų nerimą ir tikėjimą kovos su šia infekcija sėkminga baigtimi. Apie herojišką medikų darbą jų kasdieninėje kovoje su šia klastinga infekcine liga esame tik girdėję, skaitę, apie tai kalbėjomės su draugais, bendradarbiais, artimaisiais, tačiau iš arti, „gyvai“ neturėjome galimybės viso to pamatyti, pajusti tos atmosferos, kuri kiekvieną dieną tvyrojo infekuotuose skyriuose. Mums patiems neteko stebėti sunkaus ir pavojingo darbo, išvargusių žmonių nuotaikų, psichologinės jų būklės kaitos momentų, džiaugsmo ašarų ar nusivylimo kartėlio.

Fotografija mums leidžia matyti ir pajusti net ir paprastų dalykų nuostabumą, pajusti skirtingų žmonių nuotaikas. Ši paroda – puiki galimybė parodyti visiems, kaip gyveno medikai COVID – 19 infekcijos laikotarpiu. Kiekviena jų gyvenimo akimirka, įamžinta šiose fotografijose, yra ypatinga, o fotografų darbas – originalus ir kūrybiškas. Šioje  parodoje yra eksponuojamos naujienų portalo „Jūsų Panevėžys“ fotografo Rimvydo Ančerevičiaus ir Respublikinės Panevėžio ligoninės komunikacijos specialisto Vytauto Riaubiškio fotonuotraukos.

Gyvename laikotarpiu, kuris tikrai įeis į istoriją. Ši paroda – menkutė mūsų pastanga prisidėti prie visapusiško šio laikmečio atspindėjimo istorijoje ir su Jumis pasidalinti išskirtinėmis fotonuotraukomis, kurios ateityje, galbūt, virs muziejų eksponatais, liudijančiais mūsų siekį gyventi prasmingai.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                                                                  Arvydas Skorupskas
Paskutinį kartą redaguota: 2020-06-26 14:05