Pacientų edukacija

PILVO AORTOS ANEURIZMOS DIENA PANEVĖŽYJE

2023 09 14

Pilvo aortos aneurizma yra aortos dalies išplatėjimas. Aorta yra pagrindinė kraujagyslė, kuri neša kraują iš širdies į visą kūną. Kadangi arterijos yra elastingos, be to, jos yra veikiamos aukšto kraujo spaudimo, arterijų sienelės gali susilpnėti ir išsipūsti kaip balionas, kas nėra gerai. Pernelyg išsiplėtusi arterija gali sutrūkinėti ir šie įtrūkimai aneurizmos atveju yra ypač pavojingi, nes sukelia gyvybei pavojingą kraujavimą. Aneurizmos efektyviausiai yra koreguojamos atliekant operacijas, nelaukiant kol atsiras įtrūkimai arterijose, dėl šios priežasties prevencija prieš šią aortos ligą yra itin svarbi.

Dauguma žmonių net neįtaria turintys aneurizmą, nes dažniausiai jokie simptomai nėra juntami. Vis dėlto, aneurizmoms plečiantis, pasireiškia šie simptomai:
-    pulsuojantis išsiplėtimas arba suglebimas, kurį nustato gydytojas apžiūros metu;
-    nugaros, pilvo arba kirkšnies srities skausmas, kuris tęsiasi ilgą laiką ir neatslūgsta pakeitus  
     pozą arba geriant nuskausminamuosius vaistus;
-    plyšusi aneurizma sukelia staigų, aštrų skausmą ir kitus simptomus, tokius kaip sąmonės
     praradimas arba šoko būseną, priklausomai nuo srities, kurioje yra atsiradusi aneurizma ir
     kraujavimo intensyvumo. Plyšusi aneurizma reikalauja skubaus gydymo.

Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas Andrius Pranculis, turintis ilgametę neinvazinio gydimo patirtį siekia atkreipti pacientų dėmesį, į pilvo aortos aneurizmą, nes jai ištikus šansų išgyventi lieka labai nedaug. Pasak gydytojo A. Pranculio, kai aorta plyšta, praktiškai 80 proc. žmonių miršta, nes staiga išbėga labai didelis kraujo kiekis. Norint, kad žmogaus gyvybė nenutrūktų taip staigiai ir netikėtai, viso to galima išvengti. Tereikia iš anksto pastebėti, jei aorta yra jau per didelė ir imtis priemonių. Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas neslepia pasididžiavimo, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė yra įsigijusi modernią diagnostikai ir pacientų gydymui skirtą medicinos įrangą, pacientų gydime taiko naujausias inovatyvias metodikas, todėl gali pasigirti gerais diagnostikos ir gydymo rezultatais intervencinės radiologijos ir kraujagyslių chirurgijos srityse.

Kraujagyslių skyriaus vedėjas Arūnas Čepkauskas rekomenduoja profilaktiškai atlikti pilvo aortos aneurizmos tyrimus echoskopu ypač rūkantiems vyrams, vyresniems kaip 55 metų amžiaus, turintiems antsvorį ar aukštą kraujospūdį ir kurių šeimoje yra ar buvo sirgusių aortos aneurizma bei turintiems kitų širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma aneurizmų atsiranda pilvo srityje, ir įprastinė aneurizmos vieta yra aortoje, esančioje žemiau inkstų juosmens.

Minint Pilvo aortos aneurizmos dieną, VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje š.m. rugsėjo 22 d., nuo 10.00 val. iki 15.00 val. ligoninės pagrindinio įėjimo fojė, vieni žymiausi Lietuvos specialistai: Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas, medicinos mokslų daktaras Andrius Pranculis, Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjas Arūnas Čapkauskas ir kiti gydytojai priiminės panevėžiečius ir aplinkinių rajonų gyventojus, konsultacijoms ir pilvo aortos aneurizmos tyrimams echoskopu.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kai liga aptinkama pačioje stadijos pradžioje, tai stipriai prisideda prie efektyvesnių gydimo procesų ir ligos eigos. Dėl šios priežasties Respublikinės Panevėžio ligoninės Intervencinės radiologijos ir Kraujagyslių chirurgijos gydytojai specialistai – vieni geriausių šalyje, savo sėkminga klinikine praktika yra užsitarnavę gerą vardą ir puikiai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir Pabaltijo šalyse bei Europoje kviečia ir ragina jus resgitruotis dalyvauti pilvo aortos aneurizmos dienoje pas mus, pagrindinio įėjimo fojė!

Norint išvengti susibūrimų ir spūsčių, prašome iš anksto registruotis pilvo aortos tyrimui tel. nr. 8 690 37667. Užsipildžius visoms vietoms, registracija bus stabdoma.

Nedelskite, sveikata tik viena!
 

Jau pasiekėme planuotą dalyvių skaičių, todėl stabdome registraciją anksčiau nei buvo numatyta.

Visada galite su gydytojo siuntimu kreiptis į Konsultacijų polikliniką, tel. nr. 8 682 43673, 8 633 48054, 8 613 35684.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-09-28 14:16