Naujienos

VŠĮ „SAVANORIAI VAIKAMS“ PRADEDA SAVO VEIKLĄ RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

2020 03 10

2020 m. vasario mėn. 24 d. VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Savanoriai vaikams“ dėl neatlygintino bendradarbiavimo vykdant VšĮ „Savanoriai vaikams“ projektą „Niekieno vaikai“ ligoninėje.

Viešoji įstaiga „Savanoriai vaikams“ dalyvauja projekte „Niekieno vaikai“. Šio projekto tikslas – teikti emocinį palaikymą vaikams, likusiems be tėvų, globėjų ar kitų teisėtų atstovų ligoninėje vaiko hospitalizacijos metu. Projektas apima tris tikslines grupes: tai vaikai iš globos institucijų, vaikai, paimti iš biologinių tėvų šeimų krizinės situacijos atveju, vaikai, kurių tėvai ar globėjai, dėl rimtų priežasčių negali su jais būti ligoninėje jų hospitalizacijos laikotarpiu. Su vaikais bendraus ir laiką jų hospitalizacijos metu leis VšĮ „Savanoriai vaikams“ atrinkti ir apmokyti asmenys, kuriuos koordinuos paskirtas koordinatorius. Šie asmenys pagal galimybes lankys vaiką tol, kol jis bus ligoninėje, pagal galimybes bus su juo ir dieną, ir naktį. Atsižvelgdami į vaiko poreikius, jo sveikatos būklę, savanoriai supažindins vaiką su aplinka, su vaiku žais, kalbėsis, išves į lauką pasivaikščioti, palydės į procedūras, padės persirengti, pamaitins, užmigdys. Visi šie asmenys, kurie yra atrinkti vykdyti šią veiklą, yra išklausę jiems parengtą mokymų programą, praėję atranką, pasirašę savanorystės sutartis, yra pateikę sveikatos pažymą bei pažymą apie teistumą ir pasirašę konfidencialumo sutartis.

Kovo mėn. 10 d. VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus kabinete vyko susitikimas, kuriame dalyvavo ligoninės Vaikų ligų skyriaus, Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriaus, Infekcinės ligoninės Vaikų skyriaus vedėjai ir vyr. slaugytojos, VšĮ „Savanoriai vaikams“ direktorė ir projekto vadovė Ieva Šuipė, šio projekto koordinatorė Panevėžyje Rimgailė Valaitė. Direktorius Arvydas Skorupskas pasveikino susirinkusius, supažindino ligoninės darbuotojus su svečiais, pristatė bendradarbiavimo sutarties  su VšĮ „Savanoriai vaikams“ pasirašymo motyvus ir tikslus. VšĮ „Savanoriai vaikams“ direktorė ir šio projekto vadovė I. Šuipė supažindino skyrių vedėjus ir vyr. slaugytojas su projekto tikslais, uždaviniais, eiga, komentavo būsimo bendradarbiavimo specifiką, akcentavo esminius šio bendradarbiavimo momentus, atsakė į ligoninės darbuotojų klausimus.

Susirinkusieji sutarė, kad šio projekto įgyvendinimo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje programą reikia pradėti nedelsiant, nes ligoninės skyriuose šiuo metu yra vaikų, kuriems tokia savanorių pagalba yra labai reikalinga. Preliminariai buvo susitarta, kad savanoriai Respublikinėje Panevėžio ligoninėje savo veiklą, atitinkančią projekto „Niekieno vaikai“ sąlygas ir tikslus, pradės kovo mėn. 12 d.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-03-10 13:07