Naujienos

VAIKO RAIDOS CENTRO ATIDARYMAS IR APDOVANOJIMŲ „UŽ REIKŠMINGĄ INDĖLĮ LIETUVOS ŽMONIŲ SVEIKATAI“ ĮTEIKIMAS PANEVĖŽIO IR UTENOS APSKRIČIŲ MEDIKAMS

2020 07 17

Liepos 17 – oji  buvo gausi svarbių, išskirtinių renginių, įvykusių VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, diena.

Pasibaigus karantino laikotarpiui, atsirado palanki galimybė oficialiai atidaryti VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaiko raidos centrą, esantį Smėlynės g. 38. Šis centras teikia visas paslaugas, išskyrus stacionarinę pagalbą, kuri yra teikiama Vilniuje ir Kaune. Tai – pirmas šalies regione įkurtas Vaiko raidos centras, kuris aptarnaus ne tik Šiaurės Lietuvos krašto gyventojus, bet pacientus iš visos Lietuvos. Mūsų Vaiko raidos centre planuojama didinti psichologo ir psichoterapeuto pagalbą. Centre yra teikiama integruota kompleksinė vaikų ir paauglių sveikatos pagalba pagal biopsicho socialinį modelį, kurio pagrindas – ne medikamentinė (psichologo, psichoterapeuto) paslauga.

Vaiko raidos centro atidaryme dalyvavo LR Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, LR Seimo narys Viktoras Rinkevičius, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, Panevėžio miesto ir rajono, aplinkinių rajonų vadovai, asociacijos „Lietaus vaikai“ atstovai, daug kitų garbingų svečių.

Perkirpus centro atidarymo juostelę, naujojo centro patalpas pašventino Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, o ligoninės direktorius A. Skorupskas pakvietė susirinkusius apžiūrėti naujojo centro patalpas.

Pasibaigus Vaiko raidos centro atidarymo šventei, Respublikinės Panevėžio ligoninės parke vyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ministras A. Veryga, ligoninės direktorius A. Skorupskas ir Egidijus Dargužis – pirmas pacientas Lietuvoje, kuris, esant sunkiam koronaviruso susirgimui, buvo pajungtas prie EKMO sistemos (dirbtinis plautis). Jis taip pat vienintelis, kuris išgyveno šį ypatingai sunkų laikotarpį ir šiuo metu atlieka reabilitaciją Likėnų reabilitacijos ligoninėje. Labai džiugu visiems pranešti, kad šiuo metu šis pacientas sparčiai sveiksta.

Po spaudos konferencijos ligoninės Aktų salėje vyko iškilmingas Panevėžio ir Utenos apskričių medikų ir kitų gydymo įstaigų darbuotojų apdovanojimų „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“ įteikimas. Apdovanojimus 48 Utenos ir Panevėžio apskričių medikams teikė LR Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. „Labai džiugu, kad mums visiems pavyko sėkmingai suvaldyti šią koronavirusinę infekciją, kuri tikrai labai grėsmingai kėsinosi į mūsų sveikatą ir gyvybes. Medikai buvo tie žmonės, kurie be jokių išlygų drąsiai stojo į šios bekompromisės kovos priešakines gretas, atsakingai ir labai profesionaliai atliko savo pareigas. Nebūtų jų pasiaukojamo darbo, tai ir mes, galbūt, negalėtume šiandien susitikti čia gyvai, pasidžiaugti nuveiktu dideliu ir labai reikšmingu darbu. Nuoširdžiausias „Ačiū“ jiems už darbą“, - apdovanojimų įteikimo metu kalbėjo ministras A. Veryga.

E Dargužis apdovanojimų ceremonijos metu nuoširdžiai dėkojo Respublikinės Panevėžio ligoninės, Santaros klinikų, Likėnų reabilitacijos ligoninės medikams už laiku ir kokybiškai suteiktą medicininę pagalbą. „Ačiū Jums, mieli medikai, džiaugiuosi, kad padėjote man pasveikti, nes, tikrai, dar labai norisi pagyventi“, - jausmingai kalbėjo E. Dargužis. Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius akcentavo, kad šio paciento sėkmės istorija priklausė ne nuo atskirų gydymo įstaigų gero darbo, o nuo visos Lietuvos sveikatos sistemos veiksmingo, suderinto ir labai profesionalaus savo pareigų atlikimo. E. Dargužiui ligoninės direktorius, linkėdamas geros sveikatos, padovanojo senosios Panevėžio ligoninės nuotraukos reprodukciją ir ligoninės simbolį – angeliuką.

Apdovanotųjų tarpe buvo ir Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Dėkodamas už aukštą įvertinimą, direktorius pasakė: „Džiaugiuosi dėl visų mūsų ligoninės ir visų Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigų gero medikų darbo. Puikus komandinis darbas ir individualus medicinos specialistų profesionalumas buto tie garantai, kurie leido mums pasiekti gerų rezultatų. Statistiniai duomenys rodo, kad Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigų darbo rodikliai yra geriausi šalyje. Ačiū Jums visiems už Jūsų puikiai atliktas pareigas“.

Po apdovanojimų susirinkusiems koncertavo Panevėžio muzikos mokyklos styginių kvartetas (vadovė Vidmanta Luomanienė), kuris atliko klasikinius ir lietuvių liaudies kūrinius.

Renginiui baigiantis apdovanotieji medikai sustojo bendrai nuotraukai su ministru A. Veryga, ligoninės direktoriumi A. Skorupsku, kitais garbingais svečiais. Kavos/arbatos puodelis vainikavo puikų liepos 17 d. renginių ciklą Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.
Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-20 13:03