Naujienos

RUGSĖJO 8 – OJI – PASAULINĖ KINEZITERAPIJOS DIENA

2020 09 08

Pasaulinė kineziterapijos diena yra švenčiama kiekvienais metais rugsėjo 8 – ąją dieną nuo 1951 metų, kai buvo įkurta pasaulinė kineziterapeutų organizacija (angl. trump. WCPT). Ši diena yra skirta pažymėti 101 šalies, kurios yra WCPT kineziterapijos bendruomenės narės, vienybę ir solidarumą. Tai diena, kai pasauliui primenama, kiek daug kineziterapeutas padaro dėl savo paciento, koks jis yra svarbus reabilitacijos pasaulyje.

2012 m. rugsėjo 8 dieną Kaune pirmą kartą Lietuvoje buvo organizuotas renginys, skirtas paminėti pasaulinę kineziterapijos dieną.

Reabilitacijos procese kineziterapijos svarba yra neabejotina. Ji ypatinga tuo, kad koncentruojasi į pacientą ir pritaikoma kiekvieno žmogaus poreikiams – sudaromas individualus planas, atsižvelgiama į sveikatos būklę, patariama ir prižiūrima, kad užduočių atlikimo metu pratimai būtų atliekami saugiai ir taisyklingai.

Mieli Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, Likėnų reabilitacijos ligoninėje ir visos šalies gydymo ir reabilitacijos įstaigose dirbantys kineziterapeutai, nuoširdžiai sveikinu Jus su Pasauline kineziterapeutų diena. Jūs – atsidavę savo profesijai ir veiklai, turintys idėjų, besidomintys naujovėmis kineziterapijos srityje specialistai, kiekvieną dieną pritaikantys savo žinias ir patirtį žmonių sveikatos gerinimui. Linkiu Jums išlikti sveikiems, kūrybiškiems ir energingiems!

Pagarbiai

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                                         Arvydas Skorupskas

Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-08 10:52