Naujienos

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS INFORMACIJA

2020 12 11

2020 m. pavasarį prasidėjusi COVID – 19 pandemija labai paveikė šalies visuomeninio, ekonominio, kultūrinio gyvenimo sritis, palietė visų mūsų ir kiekvieno atskirai gyvenimus. Šiuo metu gyvename jau antrojo šiais metais karantino sąlygomis, kurios, neslūgstant infekcinei COVID – 19 ligai, pastaruoju metu vis griežtėja. Šių priemonių imamasi siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą ir jo keliamą grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei.

Respublikinei Panevėžio ligoninei yra deleguotos organizuojančios COVID – 19 sergančių pacientų gydymą Panevėžio ir Utenos apskrityse gydymo įstaigos funkcijos. Ligoninės administracija kasdien renka duomenis ir analizuoja šiose apskrityse esančių gydymo įstaigų lovų užimtumo rodiklius, pacientų srautus, personalo pajėgumus, rūpinasi asmens saugos priemonių užsakymu ir savalaikiu jų paskirstymu šioms gydymo įstaigoms. Pagrindinis šio klasterio tikslas – teikti savalaikę ir profesionalią medicininę pagalbą pacientams ir patenkinti visus šios pagalbos teikimo poreikius ne tik COVID – 19 sergantiems pacientams, bet ir kitomis ligomis sergantiems ligoniams.

Gruodžio 11 d. duomenimis Panevėžio ir Utenos apskrityse esančiose gydymo įstaigose yra įrengta 371 lova, skirta COVID – 19 liga sergantiems pacientams. Šiuo metu yra gydomi 258 pacientai (lovų užimtumas – 69 proc.).Deguonies terapija taikoma 103 pacientams. Artimiausiu metu Panevėžio ir Utenos gydymo įstaigose lovų, skirtų COVID – 19 liga sergantiems pacientams, skaičius bus padidintas iki 413.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje šiuo metu yra gydomi 143 pacientai, sergantys koronavirusine infekcija, iš jų – 2 vaikai. Deguonies terapija yra taikoma 64 pacientams, 15 pacientų gydomi Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, 5 pacientams taikoma DPV (dirbtinis plaučių ventiliavimas), 11 pacientų taikoma hemodializė. Ligoninėje yra įrengta 214 lovų, skirtų COVID – 19 liga sergantiems pacientams, iš kurių 143 yra užimtos (lovų užimtumas – 68 proc.). Koronavirusine infekcija ir kitomis ligomis serga 226 ligoninės darbuotojai, 24 darbuotojai šiuo metu yra saviizoliacijoje. Tačiau labai džiaugiamės Panevėžio Kolegijos medicinos studentų pagalba, kurių ne viena dešimtis padeda ligoninės personalui šiuo sunkiu metu.

Nežiūrint, kad šiuo metu COVID – 19 pandemija grėsmingai plinta, Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas, mobilizuodamas visas pastangas ir žmogiškuosius resursus, per lapkričio mėn. suteikė mūsų piliečiams:

-          Ambulatorinių paslaugų – 75 proc.;

-          Stacionarinių paslaugų – 80 proc.;

-          Kompiuterinės tomografijos – 100 proc.;

-          Hemodializės – 99.2 proc.;

-          Profilaktinių programų – 83 proc.;

-          Reabilitacijos paslaugų – 85 proc.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad COVID – 19 liga – tai labai klastingas,  mutuojantis susirgimas, kuriam būdingos įvairios komplikacijos ir galimi mirties atvejai. Tad visi privalome saugoti save ir aplinkinius, privalome susitelkti, numatyti, pasiruošti ir tinkamai mobilizuotis, kad visuomet būtume tinkamai pasirengę naujoms, galimoms, šio susirgimo proveržio bangoms.

Nuo spalio 30 – osios dienos mūsų šalyje veikia trumpasis telefono numeris 113, skirtas neskubiai medicininei informacijai ar konsultacijai gauti. Juo galima ir reikia skambinti, kai Jums reikalinga tik medicininė konsultacija, kai situacija nekelia pavojaus žmogaus gyvybei ar sveikatai. Pasinaudokite šia galimybe.

Bendroji situacija, susijusi su COVID – 19 ligos plitimu šalyje, yra sudėtinga ir reikalauja visų – visuomenės, medikų, savivaldybių – sutelktų pastangų, siekiant suvaldyti kylančias grėsmes. Neįgnoruokite šios klastingos ligos grėsmių ir griežtai laikykitės specialistų rekomenduojamų asmens saugos priemonių ir elgesio tvarkos reikalavimų viešose vietose ir privačioje erdvėje.  

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 14:55