Naujienos

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS BENDRUOMENĖ SKELBIA AKCIJĄ „SAUGOKIME VIENI KITUS!“

2020 03 24

Šiuo metu įvairiuose kraštuose gyvenantiems žmonėms rimtomis pasekmėmis grasina koronaviruso infekcija, plintanti visur ir pakankamai sparčiai. Žinoma, kad pagrindinis būdas, kuriuo žmogus gali užsikrėsti šia virusine liga, yra oro lašelinis, kai sergantis žmogus virusą kitam perduoda kosėdamas, čiaudėdamas ar iškvėpdamas orą. Koronavirusų šeimai priklausantys virusai ant aplinkos daiktų gali išgyventi pakankamai ilgai – iki 9 dienų.

Mielieji, visi privalome suprasti susidariusios padėties rimtumą ir svarbą, suprasti ir bendromis jėgomis bei kiekvienas pagal savo išgales kovoti su šia klastinga infekcine liga. Mokslininkai įtemptai dirba, siekdami per rekordiškai trumpą laiką sukurti vakciną, skirtą kovoti su koronaviruso protrūkiu, medicinos darbuotojai dirba sunkų, atsakingą ir pavojingą darbą, siekdami padėti tiek užsikrėtusiems šia virusine liga asmenims, tiek visiems, sergantiems kitomis ligomis ar pajutusiems nerimą keliančius negalavimus. Vyriausybės imasi visų būtinų ir neatidėliotinų priemonių ir veiksmų, padėsiančių suvaldyti infekcijos plitimą ir apsaugoti savo šalies gyventojus.

Visi jau pakilo į kovą su šia klastinga infekcine liga. Nelikime nuošalyje ir mes – junkimės į vieningą judėjimą prieš koronavirusą COVID – 19 „SAUGOKIME VIENI KITUS“. Mūsų kovos prieš šį susirgimą priemonės –  saugoti save, savo artimuosius, aplinkinius žmones, naudojant asmenines apsaugos priemones, laikantis saugaus vienas nuo kito atstumo bei dažnai dezinfekuojant rankas. Tai – mūsų visų sėkmės ir sveikatos garantas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenės vardu kreipiuosi į Jus, geros valios žmonės, ir kviečiu jungtis bendrai akcijai, bendram nepaklusnumo koronovirusui COVID – 19 judėjimui: nuolat ir visur dėvėkite chirurgines veido kaukes, kurios net iki 95 proc. apsaugo nuo infekcinio viruso patekimo į Jūsų organizmą, laikykitės saugaus (iki 2 m.) atstumo vienas nuo kito bendraudami ar būdami erdvėse, kuriose tuo metu yra daugiau asmenų, dažnai ir kruopščiai dezinfekuokite rankas.

Kreipiuosi į:

-      Socialiai atsakingus verslo atstovus – aprūpinkite veido kaukėmis savo darbuotojus ir jų šeimų narius;

-    Visuomenę – visada dėvėkite specialistų rekomenduojamas asmens apsaugos priemones, saugokite save, artimuosius, aplinkinius, padėkite tiems, kurie vieniši, neįgalūs, tiems, kurie neturi kas jiems padeda – aprūpinkite juos veido kaukėmis;

-     Prekybininkus – dovanokite veido kaukes savo pirkėjams, griežtai reikalaukite pirkėjų prekybos vietose laikytis saugaus atstumo - taip apsaugosite juos ir savo kolektyvo darbuotojus.

Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai yra pilnai pasiruošę suteikti visokeriopą pagalbą pacientams, užsikrėtusiems koronavirusu, pacientams, sergantiems kitomis ligomis ir visiems, kuriems reikalinga medikų pagalba. Tačiau reikia suprasti, kad vien tik specialiųjų apribojimų ar draudimų, priimtų vyriausybės, vien pasiaukojamo medicinos darbuotojų darbo, siekiant įveikti šią negandą, neužteks – reikia mūsų visų nepakantumo šiai infekcijai, bendros kovos, bendro nepaklusnumo ir pasipriešinimo šiai ligai vajaus, kuris padėtų  apsisaugoti, padėtų mums išlikti. Branginkime vieni kitus, būkime vieningi, būkime atsakingi. Sėkmė kovoje su koronavirusu COVID – 19 – mūsų pusėje, tačiau, ji labai priklauso ir nuo mūsų sąmoningumo, mūsų elgesio, mūsų pasiryžimo kovoti su šia infekcine liga.  Žinokime tai ir tikėkime savo sėkme!

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 08:37