Naujienos

PRIĖMIMO IR SKUBIOSIOS PAGALBOS SKYRIUJE REIKŠMINGAS PASTIPRINIMAS: PRADĖJO DIRBTI JAUNAS SPECIALISTAS – SKUBIOS MEDICINOS GYDYTOJAS

2020 09 11

Skubioji medicina – medicinos sritis, apimanti visų amžiaus grupių pacientus su ūmiomis būklėmis ar sužalojimais, kuriems reikalingas neatidėliotinas diagnozės nustatymas ir neuždelsta gydymo pradžia. Skubios medicinos gydytojai dažniausiai neteikia ilgalaikės ar tęstinės pacientų priežiūros paslaugų, jie diagnozuoja įvairius susirgimus ir imasi skubių intercencijų, kuriomis gelbėjami, gaivinami ar stabilizuojami pacientai. Skubioji medicina yra viena sunkiausių specialybių. Ji reikalauja daug žinių, greitos orientacijos ir puikaus psichologinio pasirengimo. Šio gydytojo darbo tikslas – diagnozuoti gyvybei pavojingas, ūmiai atsiradusias būkles, stabilizuoti pacientus ir tikslingai nukreipti tolesniai priežiūrai.

Skubiosios medicinos specializacija atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose 1973 metais. Vėliau šios srities gydytojai buvo pradėti rengti Anglijoje, Prancūzijoje ir kitose Vakarų Europos valstybėse. Šiuo metu skubioji medicina diegiama 18- oje Europos valstybių, tarp kurių yra ir Lietuva. Siekiant pasivyti pažengusias valstybes ir perimti geriausią patirtį, 2017 – 2018 m. keturi skubiosios medicinos gydytojai rezidentai iš Lietuvos stažavosi JAV, Sinsinačio Gerojo samariečio ligoninėje. Šešias savaites trukusią jaunųjų specialistų stažuotę rėmė Juozo Kazicko šeimos fondas.

Skubame Jums, mieli panevėžiečiai, pranešti džiugią žinią – vienas iš jaunųjų skubiosios medicinos gydytojų, kurie atliko stažuotę JAV, nuo šių metų liepos mėnesio pradėjo dirbti Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje. Siekiant sustiprinti šio skyriaus darbą ir pagerinti skubiosios pagalbos paslaugų teikimą, ligoninės administracija dėjo daug pastangų, kad „prisiviliotų“ jauną skubiosios medicinos gydytoją dirbti mūsų ligoninėje. Šis specialistas mūsų ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje teiks terapinio ir chirurginio profilio paslaugas, atliks invazines procedūras.

„Esu Martynas Banys, skubiosios medicinos gydytojas, 2015 – 2020 metais Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijavau skubiosios medicinos rezidentūrą. Šią medicinos sritį pasirinkti paskatino taikomi modernūs ir šiuolaikiški gydymo būdai, galimybė padėti žmogui vienu iš sunkiausių jam metu. Stažavausi JAV Sinsinačio Gerojo samariečio ligoninėje domėjausi masinių nelaimių valdymo, skaitmeninių technologijų taikymo medicinoje sritimis, studijavau „Skubiosios pagalbos skyriaus vadovo“ kursuose. Kuomet rinkausi gydymo įstaigą, kurioje norėčiau dirbti, mano dėmesį patraukė Respublikinė Panevėžio ligoninė. Tikiuosi savo idėjų pagalba padėti kurti modernų ir inovatyvų Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių. Abu su žmona esame kauniečiai, tačiau manome, kad Panevėžys yra puikus miestas gyventi ir dirbti bei puiki vieta augti  net keturiems mūsų berniukams. Laisvalaikiu laiką dažniausiai leidžiu su šeima, keliaujame po Lietuvą, atrandame įvairių įdomių jos vietų. Taip pat mėgstu skaityti istorines knygas, domiuosi Lietuvos istorija. Džiaugiuosi pradėjęs dirbti Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyve“, - taip trumpai save pristatė jaunasis specialistas Martynas Banys.

Sveikiname skubiosios medicinos gydytoją Martyną Banį, pradėjusį dirbti Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje ir nuoširdžiai linkime jam visokeriopos sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.
Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-11 14:07