Naujienos

PILVO AORTOS ANEURIZMOS DIENA PANEVĖŽYJE

2020 07 16

Pilvo aortos aneurizma yra aortos apatinės dalies, siekiančios pilvo sritį, išplatėjimas. Aorta yra pagrindinė kraujagyslė, kuri neša kraują iš širdies į visą kūną. Kadangi arterijos yra elastingos, be to, jos yra veikiamos aukšto kraujo spaudimo, arterijų sienelės gali susilpnėti ir išsipūsti kaip balionas.

Aneurizmos dažniausiai yra aptinkamos prieš pasireiškiant simptomams, tokiems, kaip nugaros skausmai. Pernelyg išsiplėtusi arterija gali sutrūkinėti ir šie įtrūkimai aneurizmos atveju yra ypač pavojingi, nes sukelia gyvybei pavojingą kraujavimą. Aneurizmos efektyviausiai yra koreguojamos atliekant operacijas, nelaukiant kol atsiras įtrūkimai arterijose.

Aukštas kraujospūdis, rūkymas ir vyriška lytis yra svarbiausi pilvo aortos aneurizmos rizikos faktoriai. Dauguma aneurizmų atsiranda pilvo srityje. Pilvo aortos aneurizma pasireiškia žmonėms, sulaukusiems daugiau nei 60 metų, o įprastinė aneurizmos vieta yra aortoje, esančioje žemiau inkstų juosmens. Vyrams aneurizmos yra nustatomos dažniau nei moterims.

Dauguma žmonių net neįtaria turintys aneurizmą, nes dažniausiai jokie simptomai nėra juntami. Vis dėlto, aneurizmoms plečiantis, pasireiškia šie simptomai:
-    pulsuojantis išsiplėtimas arba suglebimas, kurį nustato gydytojas apžiūros metu;
-    nugaros, pilvo arba kirkšnies srities skausmas, kuris tęsiasi ilgą laiką ir neatslūgsta pakeitus pozą arba geriant nuskausminamuosius vaistus;
-    plyšusi aneurizma sukelia staigų, aštrų skausmą ir kitus simptomus, tokius kaip sąmonės praradimas arba šoko būseną, priklausomai nuo srities, kurioje yra atsiradusi aneurizma ir kraujavimo intensyvumo. Plyšusi aneurizma reikalauja skubaus gydymo.

Liepos 16 d. Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro patalpose VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės specialistai Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas, medicinos mokslų daktaras Amdrius Pranculis ir Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjas Arūnas Čapkauskas priiminėjo panevėžiečius ir aplinkinių rajonų gyventojus, atliko pilvo aortos aneurizmos tyrimus, teikė būtinas konsultacijas ir rekomendacijas, susijusias su esamu ar galimu pilvo aortos aneurizmos susirgimu. Respublikinės Panevėžio ligoninės intervenciniai radiologai ir kraujagyslių ligų specialistai yra vieni geriausių ne tik Lietuvoje, bet gerai žinomi Pabaltijo šalyse ir visoje Europoje. Mūsų ligoninė turi įsigijusi modernią diagnostinę ir pacientų gydymui skirtą įrangą, savo darbe taiko naujausius inovatyvius metodus, todėl gali pasigirti išties gerais diagnostikos ir gydymo rezultatais intervencinės radiologijos ir kraujagyslių chirurgijos srityse.

Kadangi gyventojų susidomėjimas tą dieną buvo didžiulis ir mūsų ligoninės specialistai fiziškai nespėjo aptarnauti visų besikreipiančių gyventojų, buvo priimtas sprendimas greitu laiku pakartoti pilvo aortos aneurizmos tyrimams skirtą dieną.

Mielieji, sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Visuomenės sveikatos biuro žinias, kurios informuos Jus apie tikslų kito tyrimo laiką.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.
Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-20 12:49