Naujienos

PASAULINĖ NEIŠNEŠIOTŲ NAUJAGIMIŲ DIENA

2020 11 17

Kartais kūdikiai į šį pasaulį ateina anksčiau nei suplanuota gydytojų ir tėvelių. Neišnešiotukai būna tokie maži ir bejėgiai, bet jų noras gyventi toks didelis. Gimus ankstukams, jiems reikia besąlygiškos medikų ir tėvelių pagalbos. Kiekviena akimirka yra svarbi ir gyvybiškai reikalinga, kol jie patys išmoksta kvėpuoti. Atkreipiant dėmesį į šiuo mažylius, Lapkričio 17-ąją minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena.

 

Šią dieną pastatai daugiau nei 60 šalių, visame pasaulyje yra apšviečiami purpurine spalva, kuri simbolizuoja viltį. Viltis ir tikėjimas yra tai, ko gimusiems naujagimiams ir jų tėveliams taip reikia. Neišnešioti naujagimiai yra kūdikiai, kurie gimsta 22 – 37 savaičių amžiaus. Kuo mažesnio svorio gimsta naujagimis, tuo didesnės jam reikia pagalbos. Pasaulyje vienas iš 10 kūdikių gimsta per anksti, Lietuvoje 6 iš 1000 gimstančių kūdikių yra neišnešioti. Minint šią dieną yra siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neišnešiotų kūdikių daugėjimo problemą, priešlaikinio gimdymo priežastis ir pavojus.

 

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje Akušerijos ginekologijos klinikoje dirba ir visą parą kvalifikuotą pagalbą teikia: 19 gydytojų akušerių ginekologų, 6 gydytojai neonatologai, gydytojai anesteziologai, 30 akušerių, 24 bendrosios praktikos slaugytojai ir kt. Akušerijos skyriuje per metus gimdo apie 1300 – 1400 moterų. Kiekvienais metais neišnešiotukų gimsta apie 6 proc. visų naujagimių. Naujagimių skyriaus vedėja Irena Žilinskienė pasidalino žinia, kad „šiais metais, ligoninėje gimė 34 neišnešioti naujagimiai, dažniausiai jie gimsta apie 34 nėštumo savaitę. Čia jiems yra sudarytos visos sąlygos augti ir stiprėti“. Naujagimių skyriuje per metus gydoma iki 1500 naujagimių. Čia yra įrengta moderni medicininė įrangą, taikomi naujausi gydymo metodai, vadovaujamasi tik mokslu pagrįstomis rekomendacijomis. Tai sudaro sąlygas teikti saugias ir kokybiškas paslaugas. 

 

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbantys specialistai stebi naujagimių fiziologinę adaptaciją, diagnozuoja ir gydo susirgimus, teikia skubią specializuotą neonatologinę pagalbą, ambulatorines paslaugas bei konsultacijas poliklinikoje. Pagimdžiusios mamos mokomos naujagimių priežiūros ir žindymo įgūdžių. Skatinamas natūralus maitinimas. Naujagimių, kurie gydomi naujagimių intensyvios terapijos ir patologijų palatose, tėvai raginami lankytis ir mokytis slaugyti naujagimį. Akušerijos ginekologijos klinikoje vieną kartą per savaitę skaitomos paskaitos besilaukiančioms mamoms, taip atkreipiant dėmesį į savęs priežiūrą nėštumo metu ir pasirengimą gimdymui.

 

Respublikinei Panevėžio ligoninei  yra suteiktas naujagimiams palankios ligoninės statusas. Džiugiu ir tai, kad ankstukų išgyvenamumas Lietuvoje  yra didėjantis. Už tai turime būti dėkingi medicinos personalui, kuris rūpinasi priešlaikinėmis gimdyvėmis ir gimusiais neišnešiotukais.

 

Būkite sveikos besilaukiančios moterys, saugokite save ir savo mažuosius stebuklus!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info

Paskutinį kartą redaguota: 2020-11-17 08:29