Naujienos

PAGALBOS MISIJOJE ARMĖNIJOJE IR DVI RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS DARBUOTOJOS

2020 06 19

Šiandien, birželio 19 d., iš Karinių oro pajėgų bazės Zokniuose, į dviejų savaičių pirmąją Lietuvos humanitarinę misiją Armėnijoje išvyko 11 Lietuvos ekspertų ir medikų komanda. Misijos tikslas – padėti Armėnijos specialistams kovoti su COVID – 19 iššūkiais. Operacijų štabui vadovauja SAM patarėjas Marius Čiurlionis, o jo sudėtyje – Ekstremalių situacijų operacijų valdymo centre dirbantys kariškiai, keli gydytojai ir slaugytojai. Šios misijos sudėtyje, kartu su Santaros, Kauno klinikų medikais, į tolimąją Armėniją išvyko ir dvi Respublikinės Panevėžio ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos skyriuje dirbančios bendrosios praktikos slaugytojos Laura Gurskienė ir Jolita Škudaitė. Mūsų ligoninės kolektyvas nuoširdžiai džiaugiasi ir didžiuojasi, kad ligoninėje dirba aukštos kvalifikacijos ir išskirtinę patirtį turintys specialistai, kurie mielai yra įtraukiami į medikų komandas, atstovaujančias Lietuvą tarptautinėse humanitarinėse misijose. Misijos dalyvių išlydėtuvėse dalyvavo SAM ministras Aurelijus Veryga, Armėnijos ambasadorius Lietuvoje Tigranas Mrktčianas, Santaros klinikų generalinis direktorius, prof., dr. (HP) Feliksas Jankevičius, Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius padovanojo angeliuką Lietuvos misijos dalyviams, linkėdamas, kad jis padėtų ir saugotų juos tolimoje šalyje  bekompromisėje kovoje su infekcine COVID – 19 liga. Kitą angeliuką direktorius padovanojo  Armėnijos ambasadai Lietuvoje nuoširdžiai linkėdamas kaip galima greičiau ir sėkmingiau Armėnijos specialistams, kartu su tarptautinių humanitarinių misijų dalyvių pagalba, įveikti šios pandemijos negandas ir šalies gyventojams grįžti prie įprastinio gyvenimo ritmo.

„Pradedant medikais – noriu jiems labai padėkoti, nes tai yra savanoriai, niekas jų nevertė skristi į misiją, tai yra žmonės, kurie apsisprendė patys. Tikrai tai yra rizikingas dalykas, puikiai suprantame, kad skristi į židinį, kur liga vis dar tebeplinta, yra ir rizika, ir profesinė rizika“, - misijos išlydėjimo metu kalbėjo SAM ministras Aurelijus Veryga.

Armėnijos ambasadorius Lietuvoje Tigranas Mkrtčianas savo ruožtu dėkojo už suteikiamą pagalbą, pabrėždamas, kad Lietuva – pirmoji šalis, atsiliepusi į prašymą atsiųsti gydytojų, padėsiančių kovoti su koronavirusu, nes situacija Armėnijoje vis dar sudėtinga.

Linkime Lietuvos misijos Armėnijoje nariams visokeriopos sėkmės ir laukiame sugrįžtančių į namus.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.
Paskutinį kartą redaguota: 2020-06-19 13:57