Kūrybinis užsiėmimas pacientams Likėnų reabilitacijos ligoninėje

2020 02 20

2020 m. vasario 20 d. Likėnų reabilitacijos ligoninės I-o korpuso II aukšte ergoterapijos kabinete, tęsiant temą „Menas gydo“, vyko smagus užsiėmimas „Dekoruoti akmenukai“, kuris bus organizuotas ir II-o korpuso pacientams kovo mėnesį. Užsiėmimą vedė socialinė darbuotoja Sandra Čyžiutė ir ergoterapeutė Jurgita Graičiūnienė.

Akmenukų dekoravimo technika nereikalauja medžiagų gausos, tinka bet kokio amžiaus žmonėms. Akmenukai visiems prieinama, natūrali medžiaga.

Šio užsiėmimo akmenukai rasti Likėnų vieškelio pakelėje, taigi pakelėje liko keliolika akmenėlių mažiau. O jei sugrąžintume juos išpuoštus atgal... galbūt pro šalį einantys žmonės nusišypsotų...

Piešimas ant akmenukų Likėnų reabilitacijos ligoninės pacientams pagerino nuotaiką, praturtino vaizduotę, padėjo susikaupti, lavino rankų smulkiąją motoriką, pažintinius procesus – kalbą, suvokimą, atmintį, orientaciją.

Spalvų parinkimas, sumanymas lemia į ką paversime akmenėlius. Jie gali tapti dovanėlėmis, talismanais, mandalomis, jaukiomis namų dekoracijomis.

Užsiėmimo metu akmenukai pacientų rankose atgijo bitutėmis, boružėmis, laumžirgiais ir nutūpė į kvapnias samanas. Pacientus aplankė pavasariška nuotaika, su šypsenomis veiduose grįžo į palatas.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-21 15:28