„Raudonos nosys, Gydytojai klounai“ Panevėžyje!

2018.10.19

Stebuklų būna! “Raudonos nosys”  tikrai gydo!!! - taip savo „Facebook“ paskyroje rašo VšĮ „Respublikinės Panevėžio ligoninės“ Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriaus vedėjas, gydytojas vaikų chirurgas Gytis Prieskienis

-Austėja niekaip negalėjo atsikelti, o atsikėlusi paeiti po sudėtingos kelio rekonstrukcijos. Ir štai, pasirodo šios klounės su savo linksmybėmis, prajuokina ir išjudina taip, kad Austėja sustoti negali. Ji pradėjo vaikščioti!

-Džiugui atlikta sudėtinga pilvo operacija, po kurios atsirado stiprūs pilvo skausmai. Niekaip negalėjo pasituštinti. Rentgeno nuotrauka rodė žarnyno nepraeinamumą. Gydėm įvairiausiais būdais, jau buvom nusprendę operuoti. Ir staiga atėjo jos!!! Nežinau ką jie ten kartu veikė, tačiau kai jos išėjo, Džiugas pasituštino ir skausmai aprimo!!!

„Ačiū gydytojoms klounėms už sukurtus stebuklus. Mes Jūsų visada lauksim“ – savo džiaugsmu apie „Gydytojų klounų“ aplankytus mažuosius pacientus dalinosi gydytojas Gytis Prieskienis.

Primename, kad tai ne pelno siekianti organizacija, humoru teikianti emocinę ir psichosocialinę pagalbą labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Pasitelkę klounados metodiką siekia nešti džiaugsmą ten, kur jo labiausiai trūksta. Klounados terapija – tai plačiai pasaulyje naudojama meno terapijos sritis. Čia susijungia klounados, improvizacijos, muzikos ir akrobatikos technikos, kurias papildo praktiškai pritaikomos psichologijos žinios. Klouno terapija turi savitą, ilgamete praktika patikrintą metodiką, leidžiančią priartėti prie sergančių, sunkiai bendraujančių, socialiai atskirtų, psichologinių sunkumų patiriančių žmonių. Profesionalūs aktoriai – klounai bendrauja individualiai, padeda atsipalaiduoti, numalšinti nerimą. Juokas ir šypsenos padeda bent laikinai užmiršti savo problemas ir skausmą, greičiau gyti. Juk remiantis moksliniais tyrimais, juokas mažina stresą ir skatina optimizmą! Kasmet pradžiuginame daugiau nei 20 tūkst. mažųjų pacientų Lietuvos ligoninėse. O nuo 2010 m., kuomet buvo įkurta organizacija, jau aplankėme beveik 100 tūkst. vaikų! Taip pat reguliariai lankome senjorus socialinės globos namuose bei Užsieniečių registracijos ir Pabėgėlių priėmimo centrų gyventojus. Nuo 2013 metų „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ priklauso tarptautinei organizacijai „RED NOSES Clowndoctors International“ vienijančiai profesionalias gydytojų klounų organizacijas 10-tyje šalių.